Jdi na obsah Jdi na menu
 


nové kolissimo

já to říkám furt, že žijeme v luxusní době - opět sem si splnil jeden z dalších snů. Jasné, pár jich ještě zbývá, ale dávkování je potřeba dělat rozumnou rychlostí. Tuž letos to byl vozeň a hnedle vedle věrného Pepina další záležitost na dvou kolech. Tentokrát horské, typiš hardtail? Žádné celopéro. Terén mi holt občas musí naklepat řízky na zadku. Musím řect, že to byl solidní kup. Přijdu, mrknu a vidím. ..a ešče projedu :-) Řeknu jinak, kolo je jedna velká malá mechanika, co by se taky mohlo podělat, není-li to viditelné hnedle, co? Škrábance z boje se neřeší, hlavní je funkčnost a u kvalitních komponent se člověk může bát o to méně.

A ja su chlapec z městečka, zahrada, dvorek, dílna, doma prostě není žádné kolo, které by nebylo rozebrané domrtě. Nicméně lak je na tomto kousku hooooodně luxusní. Hezky domodra, gripy načerno v gumě, rožky na řídícím klacku taky po boji, ale naprosto funkční, jen co je jeté je zadní ořech. Jojo, má něco najeto, asi leccos ještě vydrží, ale po čase bude potřeba výměna. Vidle Manitou je na pohodu, vyměnit olej, máznout, sem tam rozebrat. Je to vzducháč, dofouknout a frčí se. Na středech už sem měnil ložiska, zas to fičí, jak v pohraničí. Kolo jak kolo, nohou je stále potřeba. A ne na jedné větší RZ s kámošema se ukázalo. Nemáš najeto, smolík pacholík. 

Každopádně, kupujete-li kolo jako laik, nenechte se zmást hezkým vzhledem, čistě umytým lakem, a namazanýma věcma. Trochu to chce prohlédnout - aspoň kámošem (či kámoškou?), který je trochu mechanicky zručný. Já jsem nalítal už nějaký ten kiláček a kolo slúži dobře. Jen co mě teda často s.re jsou kotouče. Mám avidy džúsy pětky, pístky se vrací tak málo, že často po i rozumné vyjížďce v terénu s normální dávkou prachu si to pohvizduje a mi drásá nervy. Jelikož nejsem takový sjezdař a xset metrové či kilometrové terény nesjíždím, šel bych do véček. Nevyzkouším-li jiné kotouče, budu zarytý vyznavač V-stylu. Shimaňáky jsou fajn, měkčí než avidy, brzdí dobře, když se zvolí vhodné desky. Avidy štelovat, čistit, štelovat - voser. Ale kotouče nezavrhuju, dražší=často lepší, čtěte recenze, než do nějakých půjdete. Oplatí se. Minimálně s nervama.

Jinak vyznavačům jedné stopy zdar. Nevím, esli zlom vidli se hodí jako pozdrav, ale každopádně s úsměvem mouchama olepenýma zubama veselého cyklisty sportu zdar.